O Nas

Fundacja dla ratowania zwierząt bezdomych | Pomóż nam ratować zwierzęta!
Nasza Historia
a

Fundacja dla Ratowania Zwierząt Bezdomnych  „EMIR” założona została w r.2002, zaś schronisko; od 1995 roku jako schronisko prywatne-  od 2002 roku jako schronisko fundacyjne.
Jak wyraźnie wskazuje nazwa fundacji – naszym celem jest ratowanie psów. Problem bezdomności psów jest w naszym kraju bardzo poważny i niestety ma tendencje wzrastające. Ponieważ – mimo najszczerszych chęci – nie jesteśmy w stanie uratować wszystkich, skupiamy się na najcięższych i najtrudniejszych przypadkach, takich,gdzie bezpośrednio zagrożone jest życie zwierzęcia.

Od lat podejmujemy interwencje  w sytuacjach łamania praw zwierząt; współpracujemy z organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości ; rowadzimy akcje edukacyjne wśród dzieci i młodzieży w szkołach, przedszkolach i placówkach oświatowych.

Nasza misja
a

Lista okrucieństw wobec zwierząt zdaje się nie mieć końca. W naszym schronisku opiekujemy się nimi po operacjach, które muszą przejść by ratować im życie. Zagłodzone karmimy, by przeżyły. Robimy wszystko co w naszej mocy aby ich zwichrowane psychiki wróciły do równowagi i aby jeszcze raz zaufały człowiekowi. W naszym schronisku behawiorysta prowadzi fachową resocjalizację każdego psa, który tego wymaga
Następnie szukamy dla nich odpowiednich i odpowiedzialnych właścicieli. którzy je zaadoptują, pokochają i których zwierzęta potrafią zaakceptować. I tutaj rola nasza powinna się zakończyć, ale ona właściwie nie ma końca, ponieważ trafiają do nas wciąż nowe i nowe zgłoszenia.

Trochę o schronisku
a

W schronisku średnio przebywa ok. 100 psów. Nie mamy klatek czy  niewielkich boksów, a obszerne porośnięte trawą, krzakami i drzewami – wybiegi, po których psy biegają swobodnie ucząc się jednocześnie zgodnego funkcjonowania w stadzie. Najmniejszy z nich ma wymiary 7×7 metrów, czyli prawie 50m2. Psy małe mieszkają razem na wybiegu dla nich przeznaczonym ( mały ogród) ok 300m 2). Największe z nich to: jest „ogród bernardynów” – (ok 1500m2 )i „zagajnik” (ok 1.500 m2 ) Mają także nieograniczony dostęp do domu, gdzie uczestniczą w „życiu „domowników. Reszta jest na wybiegach, gdzie również stoją ocieplone budy w ilości zgodnej z potrzebami. W naszym schronisku każdy pies jest traktowany indywidualnie; ma numer schroniskowy, ale ma też swoje imię, na które reaguje. Nie jest anonimowym bezdomnym stworzeniem skazanym na  beznadziejną wegetację w ciasnej klatce. Każdy jest „nasz”. Nigdy nie staramy się wyadoptować psa na siłę, raczej przeciwnie .

Indywidualne podejście
a

Od potencjalnych opiekunów wymagamy  podstawowej wiedzy  w zakresie opieki nad zwierzęciem oraz środków na jego utrzymanie. Chcemy żeby nowy opiekun był tym najlepszym dla psa, „dobieramy” opiekuna i psa tak, aby stworzyć  optymalne przesłanki do ich wspólnego życia. Prowadzimy wizyty zarówno przed-, jak i po-adopcyjne. W każdej chwili służymy rada i pomocą w rozwiązywaniu ew. problemów. Z nowymi opiekunami naszych psów utrzymujemy kontakt często do końca życia psa, a o jego śmierci także jesteśmy informowani .
Nigdy nie wydajemy psów, co do których mamy wątpliwości czy są w pełni zsocjalizowane; czy ich stan psychiczny nie stanowi zagrożenia dla potencjalnych opiekunów .
Od lat mamy pensjonariuszy, którzy ze względu na traumę spowodowaną poprzednimi przejściami, czy kalectwo pozostaną z nami na zawsze.

Schronisko jest ich domem – my rodziną. Jest im dobrze, nie garną się do odwiedzających, a wręcz przeciwnie.
Staramy się dokumentować na naszej stronie internetowej kolejne interwencje, zarówno te wykonywane bezpośrednio jak i działania na drodze prawnej. Dokumentacja naszej działalności jest archiwizowana – w ten sposób możemy się zawsze cofnąć do wydarzenia, które miało miejsce kilka lat temu.

Do Wszystkich Ludzi Dobrej Woli 

Prosimy pomóżcie nam ratować zwierzęta! 

Katowane, głodzone, poniewierane, przywiązywane do drzew, by nie mogły się uratować, wieszane i topione, wyrzucane z samochodów – ofiary ludzkiego bestialstwa i niegodziwości. Tak samo jak my ludzie – cierpią z odniesionych ran, pragnienia czy głodu; doznają uczuć strachu, rozpaczy, radości. Są wierne i kochają bezgranicznie.
Sprawcami ich cierpień są ludzie!

Prowadzone działania:
a

Od założenia schroniska w roku 1995 uratowaliśmy ponad 2.500 zwierząt.

Psy stare, chore i te nie nadające się do adopcji, godnie dożywają swoich dni pod naszą opieką.

Na naszej stronie internetowej prowadzimy szczegółowe raporty, dokumentujemy zarówno nasze interwencje, przeprowadzane akcje ogólnopolskie i lokalne . Dokumentujemy także życie codzienne i losy psów w naszym schronisku

Walczymy z przejawami dopuszczania się okrucieństwa wobec zwierząt, zarówno przez pojedynczych ludzi, jak, i tego „zorganizowanego”, w szczególności w schroniskach.

Z determinacją zwalczamy pseudohodowle, których właściciele z chęci zysku generują kolejne pokolenia bezdomnych, często chorych i kalekich stworzeń .

Pod naszym kierunkiem wolontariusze zdobywają wiedzę i doświadczenie. Spośród nich wyrośli ludzie mający wiedzę i zdolni do utworzenia i poprowadzenia własnych organizacji . Już 4 takie organizację działają samodzielnie - każda na swoim terenie.

Prowadzimy edukację dzieci i młodzieży w zakresie poszanowania przyrody, i wszelkich stworzeń ją zamieszkujących. Uczymy szacunku do Matki-Ziemi. Wzbudzamy poczucie obowiązku opieki nad stworzeniem, które przyjęło się pod swój dach.

Współpracujemy z krajowymi oraz zagranicznymi organizacjami prozwierzęcymi

Zebrane od Państwa środki przeznaczamy na następujące cele:
a

W pośpiechu naszego życia i jego trudach obojętniejemy na ich krzywdę. Prosimy – nie bądźcie obojętni na krzywdę tych, którzy bronić się ani skarżyć się na swój los nie potrafią.  Fundacja nasza interweniuje w przypadkach znęcania się nad zwierzętami; prowadzi także schronisko dla zwierząt bezdomnych, ofiar wypadków i ludzkiego bestialstwa.

Fundacja EMIR nie jest dotowana przez podmioty państwowe, jednostki  samorządowe, ani nie działa w oparciu o umowy z gminami. Jedynym żródłem naszego funkcjonowania są  wpłaty darczyńców oraz środki uzyskane z 1%

Ratowanie zwierząt w sytuacji zagrożenia ich życia

Utrzymanie i zapewnienie leczenia oraz godnych warunków egzystencji podopiecznym schroniska

Zmniejszanie populacji zwierząt poprzez sterylizację i kastrację

Zajmowanie czynnej postawy wobec przejawów okrutnego traktowania zwierząt

Zajmowanie czynnej postawy wobec przejawów okrutnego traktowania zwierząt

Prowadzenie akcji propagandowych za pośrednictwem publikatorów, imprez oraz wydawnictw własnych

Eko edukacja młodzieży i dzieci w szkołach i przedszkolach

Organizowanie szkoleń dla wolontariuszy

Zwierzę jako istota żyjąca,
zdolna do odczuwania cierpienia nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę!

Światowa Deklaracja Praw Zwierząt – Paryż 1978 r

Jesteśmy ich głosem, ich wołaniem o godne traktowanie, o miłość spokojne miejsce na Ziemi.”

Nasze dobre chęci, nasze zaangażowanie, wiedza, doświadczenie i nasza praca to jednak zbyt mało, by utrzymać schronisko, zapewnić niezbędną pomoc, leczenie, leki i karmę dla 100 psów, które mamy pod opieką.
Sto istnień i tyle samo problemów. Każdy dzień przynosi nowe.
Nie trafiają do nas zdrowe i szczęśliwe. Najczęściej to psie wraki wykończone fizycznie i zmarnowane psychicznie. Psy, które w swoim życiu doświadczyły gehennę z rąk ludzi. Praca EMIRA – jakkolwiek skromna i bez dętych fajerwerków – jest próbą udowodnienia zwierzętom oraz sobie, że człowiek to nie zawsze znaczy bestia , oprawca i morderca. Funkcjonujemy dzięki Państwa ofiarności , o którą nieustająco apelujemy.
Nie istnieją zbyt małe wpłaty, nie ma zbyt skromnych gestów. Każdy jest potrzebny i tak samo ważny dla nas, ale przede wszystkim dla nich – naszych psów.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!