Pożegnanie Brando [*]

Codzienność w Emirowie - Fundacja Emir

Pożegnanie Brando [*]

Pożegnanie Brando [‚][‚][‚]
I znowu dotarły do nas smutne wieści 😢
„Dobry wieczór, dziś tylko kilka słów pamięci Brando. Z końcem sierpnia odszedł przemiły starszy Pan, cicho, po śniadaniu i po porannym spacerze zasnął na zawsze na swoim posłanku. Ostatnie półtora roku swojego życia spędził w zaciszu maleńkiego domku pośród przyjaznych psich przyjaciółek, wcześniejsze doświadczenia, choroby dały o sobie znać i choć ciężko mu było czasem się podnieść, chętnie w słoneczne dni dreptał po działce. Bardzo szybko nauczył się rozpoznawać nowy teren, sam wracał do domu, potrafił upominać się o jedzenie o wyznaczonych porach, wiedział gdzie ma swój materacyk. Zostanie z nami na zawsze…
Katarzyna W.-B.”
Dziękujemy Opiekunom Brando za miłość, którą mu dali, za opiekę i poświęcenie, którego wymagała adopcja niezwykłego psa. Niezwykłego, bo Brando był niewidomy.
Brando trafił do Fundacji w październiku 2014 roku, odłowiony z trasy katowickiej, gdzie błąkał się bezradny i zagubiony i gdzie czekała go niechybna śmierć pod kołami samochodu. W Fundacji Brandon przeszedł operacje oczu, które były nadzieją na odzyskanie wzroku, choćby częściowe. Niestety, efekt operacji był żaden i wydawało się, że Brando już do końca pozostanie z nami z powodu swojej ułomności.Jednak 22 lutego 2018 roku do Brandusia uśmiechnęło się szczęście i pojechał do swojego najprawdziwszego Domu, gdzie był kochany i hołubiony. DZIĘKUJEMY.